Posts
هنرمندان برای بهار مشغول کارند

هنرمندان برای بهار مشغول کارند

سازمان زیباسازی شهرداری تهران, رویداد هنرستان, رویداد بهارستان
سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، از فعالیت بیش از ۷۵۰ هنرمند عرصه هنرهای تجسمی در سالانه «بهارستان» خبر داد.

به گزارش آرتیبیشن به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی دبیر دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» هدف از برگزاری این رویداد هنري را همگاهی هنرمندان با شهروندان در ایجاد نشاط و پویایی در محیط شهری در ایام عید نوروز ذکر و گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران، در راستای اهداف و فعالیت‌های خود در زمینه هنرهای شهری در این سالانه از تمامی هنرمندان رشته‌های هنری به ویژه هنرمندان تجسمی دعوت شده تا با ارایه ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و پیشنهادی خود در این رویداد هنری مشارکت کنند.

وی افزود: رویکرد این رویداد هنری ایجاد فرصت و فضای مناسب به منظور حضور و مشارکت هنرمندان در فضاسازی خلاقانه محیط شهری از طریق آفرینش هنری است.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی با اشاره به هنرمندان فعال در این رویداد گفت: این روزها بیش از ۷۵۰ هنرمند نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و هنرهای محیطی آثار خود را برای ارائه در ایام نوروز در سطح شهر تهران در حال آماده کردن دارند.

وی ادامه داد: در بخش نقاشی دیواری رویداد «بهارستان» ۲۲۰ هنرمند در سه بخش «سالانه بهارستان»، «تهران شهر نقاشی» و «رویش» که ویژه دانشجویان هنر است در ۲۲ منطقه شهر تهران مشغول خلق آثار خود هستند. در بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی نیز ۱۸۵ هنرمند حضور دارند که از ۱۵۰ هنرمند در بخش اصلی سالانه و ۳۵ هنرمند در رویداد «درختستان» که با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز برگزار می‌شود، درختان خشکیده خیابان ولیعصر را به اثر هنری تبدیل می‌کنند. بخش تخم مرغ‌های نوروزی نیز با حضور ۳۵۰ هنرمند در ۷ بوستان و فضای شهری مانند خانه هنرمندان، میدان آزادی، پارک دانشجو و... برگزار می شود که ۴۰۰ تخم مرغ رنگی برای جانمایی در سطح شهر تهران آماده خواهد شد.

موسوی در پایان گفت: در بخش گرافیک نیز آثار متعددی در کارگاه‌های آموزشی که با حضور اساتید گرافیک و طی کمپن‌های مختلف در سازمان زیباسازی برگزار شد، آماده شده است که در ایام نوروز در ۴۰۰ سازه شهری اکران می‌شود.

لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار می‌شود و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments