Posts
هشداری درباره آینده «بی‌زمین»

هشداری درباره آینده «بی‌زمین»

نمایشگاه عکس و چیدمان , سارا ساسانی , طیبه نصراللهی , گالری فردا
نمایشگاه عکس و چیدمان «بی زمین» از روز جمعه ١٧ دی‌ماه ۹۵، ساعت ١٦ در گالری «فردا» گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه ٤٠ قطعه عکس از سارا ساسانی و طیبه نصراللهی به همراه چند اثر چیدمان محیطی در فضای گالری به نمایش در می‌آید. مجموعه عکس‌های این نمایشگاه با رویکردی انتقادی به عوامل تهدیدکننده و مخرب محیط زیست اشاره دارد و مخاطب می‌تواند با تامل در عکس‌ها و عناصر چیدمانی مفهوم آینده ای هولناک و فاقد زمینی واجد شرایط زیستن را در ذهن خود متصور شود؛ آینده ای بدون آب، سبزی و زمین، آینده ای بی زمین.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: زیستن و درست زیستن، در هر زمان دغدغه بشر بوده است و مادر زمین همواره مهد آدمی و سرزمین او. اما انسان در پرده خواهش ها و نیازها، خودخواهانه به عریان کردن زمین پرداخت از هرآنچه که روزگاری شکوه زمین بود، غافل از آنکه سرانجام  آتیه خویش را «بی زمین» خواهد کرد.

این نمایشگاه درصدد آن است که نابودی زمین را در فضای تجسمی در یک گالری به نمایش درآورد تا به انسان های امروز مرگ زمین فردا را هشدار دهد. همانطور که رضا کیانیان بازیگر و حامی محیط زیست در یادداشتی که بر این نمایشگاه نوشته آورده است: یکی بر سر شاخ، بن می‌برید، خداوند بستان نگه کرد و دید، بگفتا گر این مرد بد می‌کند، نه با من، که با نفس خود می‌کند، حالا مدت هاست بن را بریده است. اما به خاطر دست و دلبازی، بوستان و خداوند بوستان، هنوز راه برگشتی هست! ...، سهم من را بدهید! سهم من گرفتنی ست!

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا روز پنجشنبه ٢٣ دی‌ماه ۹۵ از ساعت ١٦ تا ۲۰ به گالری فردا به نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ٦، پلاک ٢، واحد ٢ مراجعه کنند.

منبع: مهر

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments