Posts
نمایش آثار ۴۵ نقاش در کارنمای پژوهشی ۳

نمایش آثار ۴۵ نقاش در کارنمای پژوهشی ۳

کارنمای پژوهشی ,  هنرمندان نقاش ايران,  خانه هنرمندان , نمایشگاه هنري
سومین کارنمای پژوهشی اعضای زیر ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران برگزار می‌شود.

بابک اطمینانی در یادداشتی درباره‌ی این کارنما و اهداف آن نوشته است: «کارنما یعنی نمایشگاه. یکی از مهم‌ترین اهداف پژوهشی در این کارنماها مشاهده و آرشیوکردن اطلاعات درباره‌ی مناسبات اعضا با نقاشی و انجمن است. این آرشیو بستر خوبی برای پژوهش درونی و آسیب‌شناسانه‌ی انجمن فراهم می‌کند. ارائه آثار اعضای زیر ۴۰ سال در کارنمای بعدی یعنی چهارم به پایان می‌رسد و می‌شود با پردازش داده‌های جمع‌آوری شده به یک جمع‌بندی نسبی درباره‌ی نیمی از اعضای انجمن رسید.

در این ۱۸ سال تعداد اعضای انجمن از ۲۰۰ به ۱۰۰۰ نفر رسیده که نیمی از آن‌ها را جوانان زیر ۴۰ سال تشکیل می‌دهند. این‌ها درباره‌ی انجمن چگونه فکر می‌کنند؟ از آن چه انتظاری دارند و تا چه اندازه حاضر به همکاری با آن هستند؟ و اگر مایل به همکاری نیستند، دلیل ماندنشان در انجمن چه چیزهایی می‌تواند باشد؟ آیا این افراد در دو سال گذشته به‌طور حرفه‌ای فعال بوده‌اند؟ اگر نبوده‌اند، آیا لااقل پنج اثر که به‌صورت یک مجموعه باشد نقاشی کرده‌اند؟ چه موضوعاتی را انتخاب کرده‌اند؟ چگونه خود را بیان کرده‌اند و کیفیت آثارشان چگونه بوده است؟

طرح جامع «کارنماهای پژوهشی» فرصتی برابر برای ارائه آثار همه‌ی اعضای انجمن ایجاد کرده است تا در کنار هم، از خوب تا بد، دیده و سنجیده شوند. از اعضا به‌طور رندوم دعوت می‌شود تا با شرکت در کارنمای مربوطه و به انتخاب خود، آثار دو سال اخیرشان را نمایش دهند تا انجمن بتواند ضمن تشکیل آرشیوی منظم و به‌روز، بسترهای مناسب را برای معرفی شرکت‌کنندگان به گالری‌ها، مؤسسات هنری و مجموعه‌داران ایجاد کند.

یکی دیگر از اهداف این کارنماها این است که بتواند به‌تدریج کمیته‌ای منظم و کارآمد با ساختاربندی‌ تخصصی و تعریف‌شده ایجاد کند. تیمی که دستورالعمل داشته باشد و بتواند ‌نمایشگاه‌های بزرگ برگزار کند، چرا که تا به‌حال در هر کارنما به‌طور متوسط ۵۰ نقاش با ۲۸۰ اثر شرکت داشته‌اند.»

عاطفه مجیدی‌نژاد، عباس نسل شاملو، بنفشه جهانگیری، بیان گلاوی،بهرنگ پوررستم، فرزانه محجوبی، هنگامه قدرتی، جلال موسوی، شیوا خدیویان، نسیم میرزایی، نازنین نجدمفرح، سیروس ولی‌زاده، امین رستمی‌زاده، سعیده حاتمی، سارا باقرپناه، ساناز حاتمی، گلنسا خداشناس شیرازی، سیروان کنعانی، بابک کبود، سالومه پزشکپور، آهو حامدی، حمید حلیمی، سمیرا دریا، آزاده اعتباریان، زهرا حسینی، شهرزاد رنجبر، غزاله دهپور دیلمی، صدیقه آهنگری شیرازی، حسین خوشرفتار، گلسا خداشناس شیرازی، محبوبه خاکدامن، محمود حق‌وردی‌لو، مریم خیری، مهدی راحمی، مهشید خطیری‌نژاد، می‌سم نژادرسولی، نرگس حاجی ملاحسین، الهام شفاعی، آیین فاضل، بهمن طالبی‌نژاد، سارا سهیلی‌فر، سحر شادمان، شهرزاد بیاتی، وحیده فتحی و آزاده بهمن‌پور هنرمندان شرکت‌کننده در این کارنما هستند.

کارنمای پژوهشی ۳ از ۱۹ تا ۲۹ آبان‌ماه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران به شنانی طالقانی، موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. افتتاحیه این «کارنما» ۱۹ آبان ساعت ۱۷ تا ۲۰ است.

منبع: ایسنا

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments