Posts
نمایشگاه "هنر برای صلح" با آثاری از هنرمندان ایران در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد به نمایش درآمد.

نمایشگاه "هنر برای صلح" با آثاری از هنرمندان ایران در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد به نمایش درآمد.

 هنر برای صلح نمایشگاه هنر برای صلح، گالری ویستا گالری مژده خانه هنرمندان ایران موزه‌ی هنرهای معاصر
نمایشگاه هنر برای صلح با آثاری از هنرمندان ایران در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد واقع در ژنو (سوییس) از ۸ تا ۱۷ مارچ به نمایش گذاشته شده است.

دغدغه‌ی صلح جهانی، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معاصر در دنیا به شمار می‌رود، هنر برای صلح در تلاش است تا به این مسیر بپیوندد و بتواند با صدایی رساتر، تاثیری عمیق‌تر بر مخاطبانِ خود بگذارد.

در همین راستا، این جشنواره برایِ نخستین بار موفق شده است با همكاري خانه هنرمندان ايران، انجمن پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، انجمن دفاع از قربانيان خشونت در کنار یکی از مهم‌ترین وقایع مرتبط با حقوق بشر در دنیا، بخشی از دستاوردهای خود را به نمایش درآورد؛ رویدادی بین‌المللی و کم‌تر دیده شده از طرف ایران که می‌تواند شروعی تاثیرگذار برای معرفی دیدگاه هنرمندان ایرانی به صلح به شمار برود.

هنر برایِ صلح در اولین دوره‌ی حضور خود در حاشیه‌ی سی و چهارمین اجلاس حقوق بشر سازمانِ ملل متحد که در بخش اروپایی آن ( ژنو، سوییس) برگزار می‌شود، آثاری از 28 هنرمند ایرانی را به نمایش درآورد. امید می‌رود که نمایش پیش رو شروعی گسترده‌تر برای این جشنواره باشد و گامی موثر در حضور بین‌المللی ایران در زمینه‌ی صلح جهانی را رقم بزند.

نمایشگاه

نمایشگاه پیش رو اولین گام جشنواره هنر برای صلح در فضای بین‌المللی به شما می‌رود که بخش عمده‌ی آن پوسترهاي گرافيك است و در کنار پوسترهای به نمایش در آمده آثاری از زهرا سالارکیا، حامده مشیتی، لیلا خرازی پاکدل نیز در زمینه‌ی مجسمه و اینستالیشن و یک ویدئو آرت از فریده شاهسوارانی نیز ارائه خواهند شد. هنر برای صلح در تلاش است تا در حضورهای آتی خود در کنار اجلاس حقوق بشر سازمان ملل متحد، آثاری بیشتر از دیگر همکاران پروژه را به نمایش درآورد و با تقویت این روند به معرفی هنرمندان و فعالان حقوق بشر در ایران بپردازد.

نمایشگاه

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments