Posts
نمایشگاه نقاشی ادیسه لطفی با عنوان ˝راز هستی˝

نمایشگاه نقاشی ادیسه لطفی با عنوان ˝راز هستی˝

نمایشگاه نقاشی ادیسه لطفی با عنوان ˝راز هستی˝ 15 مرداد ماه در گالری عقیلی افتتاح می‌شود.

به نقل از روابط عمومی گالری عقیلی، این نمایشگاه شامل 20 اثر نقاشی در سبک انتزاعی وغیر فیگوراتیو است و دلیل نامگذاری عنوان "راز هستی" نگاه معما گونه و رازآلود این هنرمند نقاش به جهان پیرامون خود است.

ادیسه لطفی که هنر در خانواده آنها موروثی است و بزرگترین مشوقش عمویش یعنی زنده‌یاد محمدرضا لطفی است درباره نمایشگاه خود اینگونه نوشته است:" "انچه که در نقاشی هایم امده،از نگاه دقیق من به هستی و راز و رمز درون ان سرچشمه می گیرد.رازهایی که نهان هستند و باید انها را کشف کنی.من به طبیعت و انسانها زیاد خیره می شوم.در همه آنها مشترکا اتفاقاتی در حال افتادن است که کشف آنها برای من جداب است.من در هنگام نقاشی از نشانه هایی که در طبیعت و یا در انسان دیده ام بهره می گیرم و این من هستم و بوم سفید رنگم که می خواهم با او صحبت را آغاز کنم و پرسشهایم را مطرح کنم و جوابهایم را بگیرم.در واقع من در نقاشی هایم که فی البداهه هستند،به نوعی مشغول کشف و شهود هستم.نقاشی مرا با خود می برد و به نقطه ای می رساند که انچه سوال من است به جواب تبدیل می شود.و من ان لحظه ارام می شوم.من بر این باورم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که پر از رمز و راز است.دانشمندان،عارفان،فیلسوفان،نظریه پردازان و ... هر کدام از دریچه نگاه خود به این دنیا می نگرند.حتی مردم عادی.و من هم به عنوان یک نقاش از دریچه نگاه خودم به دنیا نگاه می کنم.ما همگی جریی از یک کل هستیم و همه ما باهم به یک سو در حال حرکتیم.به مقصدی که نمی دانیم.و هیچ کدام،جدا از هم نیستیم و اینکه چه چیزهایی در پس پرده نهان است برای من جذاب هست و من آنها را نقاشی می‌کنم."

ادیسه لطفی در سال ۱۳۵۴ در شهر گرگان به دنیا آمد. علاقه او به نقاشی باعت شد، پس از دریافت دیپلم در سال ۱۳۷۲ راهی تهران شود تا استعداد خود را در این راه به محک گذاشته و راه آینده خود را هموار کند. این هنرمند این شانس را داشت تا در مکتب نقاشان برجسته‌ای آموزش ببیند. آیدین آغداشلو، منوچهر معتبر و بابک اطمینانی از استادان او بودند که در طول تحصیل در دانشگاه، او را با مبانی کاربردی رنگ، طراحی پایه، کمپوزیسیون و شیوه‌های هنر آبستره آشنا کردند. این هنرمند با توجه به نحوه کار نقاشی‌اش که آن را می‌توان دگردیسی فرم نام نهاد، برای دوره کوتاهی و به منظور کسب تجربه‌های جدید راهی کشور سوئیس شد و در کنار آموختن زبان آلمانی، به دیدن نمایشگاهها، موزه‌ها و گالری‌ها پرداخت و با دنیای جدیدی آشنا شد که در روند کارهای وی تاثیر زیادی بر جای گذاشت. او پس از بازگشت از سفر، با ایجاد یک نگارخانه به نام "ماه گینه" در شهر گرگان کار خود را به صورت حرفه‌ای‌تر ادامه داد. علاقه او به دکوراسیون داخلی باعت شد که در سال ۱۳۸۶ وارد کالج TAFE NSW در تهران شود و بعد از دو سال موفق به اخد مدرک DIPLOMA از این کالج شود. این هنرمند نقاش نمایشگاه‌های مختلفی را از سال 76 تاکنون برگزار کرد که از مهمترین آنها می‌توان به نمایشگاه گروهی نقاشی در نگارخانه بامداد، نمایشگاه انفرادی نقاشی و عکاسی در نگارخانه فاخته، نمایشگاه گروهی نقاشی اعضای انجمن هنرهای تجسمی شهر گرگان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی، نمایشگاه انفرادی نقاشی در نگارخانه بامداد، نمایشگاه گروهی نقاشی اعضای انجمن هنرهای تجسمی گرگان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی، نمایشگاه انفرادی نقاشی در نگارخانه هفت آینه، نمایشگاه انفرادی نقاشی در نگارخانه شبنم، نمایشگاه‌های گروهی نقاشی در ونکوور، مونترال، تورنتو و پاریس و چندین نمایشگاه نقاشی مختلف در آتلیه "ماه گینه" اشاره کرد.

این نمایشگاه از 15 تا 21 مرداد ماه در گالری عقیلی برپا می شود و علاقه مندان برای دیدن آن می توان از ساعت 15 تا 19 به گالری عقیلی واقع در شهرک غربی،خیابان سیمای ایران،خیابان پنجم،گذر فروردین،پلاک 12 مراجعه کنند. افتتاحیه این نمایشگاه جمعه پانزدهم مرداد از ساعت 16 تا 20 خواهد بود.

منبع: هنرآنلاین