Posts
نمایشگاه انفرادی نقاشی مرجان توکلی با عنوان" دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس "

نمایشگاه انفرادی نقاشی مرجان توکلی با عنوان" دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس "

نمایشگاه انفرادی نقاشی , مرجان توکلی , گالری احسان
نمایش آثار مرجان توکلی در گالری احسان

" مرجان توکلی "

نقاش  فارغ التحصیل رشته ی نقاشی از دانشگاه تهران  مدرس هنر

سبک اکسپرسیونیسم یاهیجان گرایی

شیوه ای نوین از بیان تجسمی است که در ان هنرمند است که برای القای ههیجانات شدید خود از رنگها ی تند واشکال کج ومعوج وخطوط زمخت بهره می گیرد.از پیشگامان این سبک می توان به ونگوگ (نقاش معروف هلندی) اشاره نمود.این هنرمند برای رسیدن به اهداف خود از رنگها ی تند وتشویش برانگیز وضربات مکرر وهیجان زده قلم مو وشکلهای اعوجاح یافته وخارج از چارچوب یاژرفانمایی به دوراز قرار وسامان استفاده می کرده است. وهرآنچه که آرمش بخش وچشم نواز ومتعادل بوده را از صحنه کار خود بیرون میگذاشت.

هدف وی نمایش درون خود مخصوصاً عواطفی چون ترس ، نفرت، عشق ،اضطراب و نگرانی های پیرامون می باشد.

وی در نظر دارد با ایجاد تابلو های اکسپرسیونیستی خود یک منشاء یا ضرورت درونی را آزاد کند این فشار براثر عاطفه یا احساس ایجاد می شود وآزاد شدن نیروهای روانی به این صورت ، ممکن است به حرکات تندی در فرم، قلم گذاری ورنگ منجر شود. وظواهر امور طبیعی را چنان دگرگون کند که زیبا ویا زشت بنظر برسند. اما نتیجه ی حاصله ، بازنمایی زیبائیهاست خصوصاً عواطفی چون عشق ، دوست داشتن ، محبت وبخشش

این هنرمند با کشیدن تصاویری از چهره هایی در ابعاد وشکلهای مختلف ، به بیان حالات وارزوهای خویش در هر زمان ، وحال واحوالات خویش پرداخته است لحظاتی را ثبت کرده که گویا غمگین ، خوشحال ، سرشار از عشق ، ناامیدی ویا سرشار از امید بوده است ومی توان با ابعاد مختلف شخصیت وی تا حدودی آشنا شد.

این نمایشگاه از 10دی ماه در گالری احسان واقع در تهران، نیاوران ، اقدسیه، بلوار آجودانیه، خیابان 14شرقی، پلاک22 افتتاح می شود و تا 15 دی ماه دایر خواهد بود.

ساعت بازدید همه روزه از ساعت 16:30 الی 20 می باشد.

 

نمایشگاه انفرادی نقاشی مرجان توکلی با عنوان

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments