Posts
نمایشگاه 'از سطر تا بوم' در گالری فردا

نمایشگاه 'از سطر تا بوم' در گالری فردا

نمایشگاه خوشنویسی ,  کیخسرو خروش ,گالری فردا
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی «از سطر تا بوم» با آثار کیخسرو خروش در گالری فردا برپا می شود.

این گالری در دومین نمایشگاه خود آثاری از استاد بزرگ خوشنویسی و نقاش بزرگ ایران، کیخسرو خروش را برای نمایش در نظر گرفته است.
در این نمایشگاه که 'از سطر تا بوم ' نام گرفته، مروری به یک عمر تلاش خستگی‌ ناپذیر استاد خروش صورت خواهد گرفت و حدود 70 اثر وی روی دیوار خواهد رفت.
به گزارش روابط عمومی گالری فردا، در نمایشگاه ' از سطر تا بوم' همه فعالیت‌های هنری خروش که در تمام این سال‌ها نگین خوشنویسی و نقاشی طبیعت ‌گرای ایران بوده و هست به نمایش در خواهد آمد.
در این نمایشگاه سطرنویسی، سیاه مشق، چلیپا، نستعلیق، کتابت، شکسته نویسی، غبار نویسی، نقاشی آبرنگ و نقاشی‌های رنگ روغن استاد خروش عرضه خواهد شد.
کیخسرو خروش در سال 1320 در تهران به‌ دنیا آمد. او از بزرگترین استادان خط نستعلیق معاصر به ویژه در عرصه کتابت است و آثار خوشنویسی او در سه دهه گذشته مورد اقبال خاص و عام بوده است.
کتابت دیوان حافظ، فرمان علی بن ابی‌طالب به مالک اشتر، وصیت‌نامه امام خمینی (ره)، خسرو و شیرین نظامی، چهار مقاله نظامی عروضی و مثنوی پیر و جوان از جمله آثار هنری استاد خروش در حوزه خوشنویسی است. خروش در هنر نقاشی به ویژه در تصویرگری از چهره نیز مهارتی منحصر به فرد دارد.
این نمایشگاه از 14 تا 26 آبان در گالری فردا برپا می شود و علاقه مندان برای دیدن آثار می توانند به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، مراجعه کنند.

منبع: ایرنا

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments