Posts
«زن در آیینه خیال» روی دیوار گالری مژده

«زن در آیینه خیال» روی دیوار گالری مژده

 نمایشگاه نقاشی , سهیلا تمجیدی , گالری مژده
نمایشگاه نقاشی های سهیلا تمجیدی از جمعه دوم مهرماه در گالری مژده برپا شد.

«زن در آیینه خیال» عنوان این نمایشگاه است که تمجیدی در آن ۱۰ اثر اکریلیک روی بوم را در معرض تماشای عموم قرار می‌دهد.

تمجیدی در آثارش دغدغه‌های زن امروزی را مطرح کرده است. او بواسطه‌ی زن بودنش خصوصیات زن هارا کاملا درک می‌کند و معتقد است زنان به لحاظ فیزیک بدن و ایدیولوژی‌هایی که خداوند به آن‌ها داده؛ بسیار متفاوت با مردان هستند.

پالت رنگ‌های سرد در آثار تمجیدی در این نمایشگاه  غالب است، او در نقاشی‌هایش که بیشتر از رنگ‌های آبی و بنفش بهره گرفته فضایی سورئال را تصویر کرده و با نگاهی نقدگونه به دغدغه‌های زنان در هر جای دنیا تلاش کرده ذهنیاتش را روی بوم انعکاس دهد.

سهیلا تمجیدی متولد ۱۳۳۷ است. او کارشناسی طراحی و نقاشی و فضاسازی انسان و طبیعت از پلی تکنیک برایتون انگلستان  و فارغ التحصیل  هنرهای تجسمی – نقاشی از دانشگاه سوره است. وی مدرس دانشگاه علم و فرهنگ در رشته طراحی و نقاشی است. تمجیدی برگزاری بیش از ۳۰ نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از ایران و شرکت در بیش از ۱۰ کارگاه آموزشی و نمایشگاهی را درکارنامه هنری خود دارد.  

نمایشگاه نقاشی‌های«زن در آیینه خیال» تا ۱۲ مهرماه ۹۵ در گالری مژده برپا خواهد و علاقمندان می‌توانند  همه روزه (به جز دوشنبه ۵ مهرماه گالری تعطیل است) از این نمایشگاه ساعات ۱۶ تا ۲۰ در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک دیدن کنند.

منبع: ایلنا

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments