Posts
درون مایه نسبت بین انسان و حیوان در یک نمایشگاه

درون مایه نسبت بین انسان و حیوان در یک نمایشگاه

نمایشگاه نقاشی , هدی درودیان , گالری مریم فصیحی هرندی
هدی درودیان در نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی هایش نسبت بین انسان و حیوان را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه هدی درودیان که «آره نا» نام دارد، مجموعه ای از نقاشی های درودیان با درون مایه نسبت بین انسان و حیوان است.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «تماشا کردن لذتی دیرین و همیشه همراه با بشر است. موضوع این مجموعه نقاشی هایم انسان ها و حیواناتی هستند احاطه شده در فضایی که بستر و صحنه ای برای تماشاچی بودن آنهاست. دیر زمانی است که هر اتفاق تازه فرصتی است تنها برای ایجاد یک تصویر تازه. در نهایت و درپی کثرت تصاویر روزمره مان کاری برایمان  باقی نمی ماند به جز منفعلانه و با لذت نگریستن؛ گویی که نگاه کردن تنها عکس‌ العملی است که در پاسخ به اتفاقات در ما شکل می گیرد.

فضای نقاشی هایم چون «آره نا»یی امروزی است در جغرافیایی معاصر. صحنه ای است که به انسان ها و حیواناتش فرصتی می دهد تا در گوشه و کنارش آرام و خاموش و منفعل راهی برای تماشا بیابند. صبور و منتظر و خو گرفته به این حال و کرخت از این لذت زمان می گذرانند. در فضایی سرد و محاط با دیواره ها در انتظار برای اتفاقی تازه و زرق و برقی نو برای آره نا...»

درودیان درباره سبک و تکنیک آثاری که در این نمایشگاه ارائه می شود نیز گفت: اکریلیک روی بوم تکنیک این مجموعه است. تصویر اولیه طی مدتی در ذهنم با کمک طراحی و اتودها شکل می گیرد. هر تصویر برگرفته از ترکیبی ذهنی و تعدادی حدود ۵۰ عکس است که بخشی از کار من را شکل می دهد. بخش کوچکی از هر تصویر جزیی از پازلی تصویری را تکمیل می کند. البته هیچ وقت به طور کامل درگیر عکس ها نمی شوم و آن طور که می خواهم از آن ها کمک می گیرم. در نهایت شکل و تصمیمات نهایی روی بوم و با حذف و اضافه کردن در پروسه نقاشی شکل می گیرد، به طوری که گاهی تصویر نهایی وابستگی کمی با اتود اولیه دارد.

نمایشگاه این هنرمند که تاکنون آثارش در چند نمایشگاه گروهی روی دیوار گالری ها رفته است، از ۲۸ آبان‌ماه تا ۱۳ آذرماه هر روز (به جز روزهای تعطیل) در گالری مریم فصیحی هرندی به نشانی دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، شماره ۱۱ میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی است.

منبع: مهر

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments