Posts
بنیاد لاجوردی و نشر هنر معاصر منتشر کرد:

بنیاد لاجوردی و نشر هنر معاصر منتشر کرد:

از کتاب آثار چاپ‌دستی هنرمندان, مسافران برلین، رم, بنیاد لاجوردی, نشر هنر معاصر, آثار چاپ‌دستی هنرمندان جهان در موزه هنرهای معاصر تهران,
مراسم رونمایی از کتاب «آثار چاپ‌دستی هنرمندان جهان در موزه هنرهای معاصر تهران» همزمان با گشایش نمایش منتخب آثار موزه "مسافران برلین، رم" در موزه هنرهای معاصر تهران، سه‌شنبه 17 اسفند 1395، ساعت 17

به گزارش آرتیبیشن به نقل از روابط عمومی بنیاد لاجوردی، بنیاد لاجوردی و نشر هنر معاصر کتاب «آثار چاپ ‌دستی هنرمندان جهان در موزه هنرهای معاصر تهران» را در زمستان 1395 منتشر کرده است. این کتاب تلاشی جهت مکتوب و مدون‌کردنِ بخشی از گنجینه­ ی موزه­ی هنرهای معاصر تهران است و برای نخستین‌بار در این کتاب گزارشی از فهرست آثار چاپ­ دستی هنرمندان خارجی گنجینه ارائه می ­شود.

در موقعیت تاریخی و فرهنگی امروز ایران و تحولاتی که در دنیای هنر در حال وقوع است، اهمیت گنجینه­ ی موزه­ ی هنرهای معاصر تهران به‌عنوان بخشی از داشته­ های فرهنگی ایران بیشتر مطرح می­ شود و ضرورت تهیه­ ی فهرستی از آثار موزه­ی هنرهای معاصر حیاتی می‌گردد. این گنجینه شامل مهم‌ترین و جامع‌ترین مجموعه از هنر غربی در قاره آسیا در زمان تاسیس خود بوده است. حدوداً سه سال پیش، طرح اولیه­ ی این کتاب از طرف بنیاد لاجوردی پیشنهاد داده شد و در نهایت این پروژه با کار گروهی به سرانجام رسید. تهیه و تنظیم این کتاب بدون همکاری و کمک موزه‌ی هنرهای معاصر امکان‌پذیر نبود؛ اما تمام هزینه­ های کتاب با بودجه­ی بنیاد لاجوردی تأمین شده و از هیچ نهاد دولتی کمک مادی دریافت نشده است.

مراسم رونمایی از این کتاب عصر سه‌شنبه 17 اسفند، ساعت 17 در محل موزه هنرهای معاصر تهران به نشانی خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله برگزار می‌شود.

بنیاد لاجوردی و نشر هنر معاصر منتشر کرد

Insert Comment
* Indicates required field
Comments

No comments