Posts
بازی با رنگ و فرم در «دگردیسی»

بازی با رنگ و فرم در «دگردیسی»

مجموعه‌ای از آثار نقاشی حدیث ملاحسینی در قالب یک نمایشگاه انفرادی به‌نمایش گذاشته می‌شود.

در نمایشگاه «دگردیسی» آثاری از این هنرمند روی دیوار گالری می‌رود که خطوط و فرم و ترکیب‌بندی نقش موثری در انتقال مفاهیم به مخاطب برعهده دارند.

یوسف حسینی - نقاش - در یادداشتی درباره‌ی نمایشگاه ملاحسینی نوشته است: «دگردیسی عنوان مناسبی است که هنرمند با به‌کارگیری خطوط حسی و بیانگر، حالات رفت و برگشت و انبساط و انقباض را با کمپوزیسیون‌های رنگ و فرم به زیبایی به تصویر کشیده است.

هنرمند همچنین از کنتراست‌های رنگ، در فرم‌هایی که القای حرکت، کنش و ریتم می‌کنند و خطوطی که ریشه‌های عمیق آن در فرم‌های سنتی با نگاهی مدرن و درون‌مایه‌های اکسپرسیو در فضایی کاملا سوررئالیستی است، با مهارت بهره گرفته است.

فرم‌ها در بی‌فرمی، با ترکیب‌های دلنشین توانسته سمفونی‌های جذاب و چشم‌نوازی ایجاد کند و هنرمند به‌طور کلی در همه‌ی آثارش با استفاده از خط و رنگ بدون حجم، توانسته به فضاهای مدرن بدیعی دست پیدا کند .روح هنرمند در عین سرکشی، همچون اسبی مطیع در برابر اصالت‌های ذاتی آفرینش تسلیم و فهمی زیبایی‌شناسانه دارد.

او خواسته و ناخواسته با آثارش نوعی صداقت با خاستگاه‌های هنری و فرهنگی و در نهایت جامعه‌شناختی را به تصویر می‌کشد. نگاه او به هر چیزی مفهومی است، اما به هیچ‌وجه توصیه‌های شخصی ندارد.»

این نمایشگاه ۲۹ مردادماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «رج» به نشانی خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌ حکیمی، شماره ۴، زنگ ۳ افتتاح می‌شود و تا هشتم شهریور (به‌جز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها) از ساعت ۱۵ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

منبع: ایسنا