پوسترهای مطرح تاریخ سینما در حراج بونامز

ارسال شده توسط: سعید محسنی سربندی در: بین الملل 0 نظر بازدید: 1192
پوسترهای مطرح تاریخ سینما در حراج بونامز

پوسترهای مطرح تاریخ سینما در حراج بونامز

موسسه بونامز در حراج ماه جولای لس‌آنجلس، نمایشی شامل بیش از ۲۰۰ پوستر تاریخ سینما را به حراج می‌گذارد.

موسسه بونامز در حراج ماه جولاي لس‌آنجلس، نمايشي شامل بيش از 200 نسخه اصلي پوسترهاي متعلق به اولين روزهاي سينما تا عصر طلايي و شکل‌گيري سينماي مدرن را تدارک ديده است.

اين نمايش که از امروز 16 جولاي آغاز مي‌شود و تا 19 اين ماه ادامه دارد، 20 جولاي به حراج اين آثار منتهي خواهد شد. ارائه اين آثار به‌زعم برگزارکنندگان کاوشي در تاريخ پوسترهاي سينمايي به‌عنوان يکي از مهم‌ترين ابزارهاي اطلاع‌رساني و بازاريابي فيلم‌ها به‌ويژه در دهه‌هاي آغازين سينما محسوب مي‌شود.

نمايشگاه در چند بخش به معرفي پوسترهاي شاخص سينماي آمريکا قرن بيستم مي‌پردازد. تعدادي از اولين نمونه پوسترهاي سينمايي ازجمله پوستر فيلمي درباره زندگي توماس اديسون مخترع نامدار آمريکايي، پوستر فيلم‌هايي چون "تولد يک ملت" و"بوفالوبيل"، همچنين پوستري از اولين اقتباس سينمايي آمريکايي‌ها از داستان شرلوک هولمز در اين بخش به نمايش درمي‌آيند.

عصر طلايي سينماي آمريکا در دهه 30 ميلادي که همزمان با ظهور استوديوهاي بزرگ هاليوود، با تحولي در عرصه پوستر‌سازي همراه بود نيز در بخش ديگر اين نمايش موردتوجه قرار گرفته است. در اغلب پوسترهاي اين دوره پرتره بازيگران اصلي فيلم‌ها در پلان اول و اجزاي ديگري مرتبط با حال و هواي فيلم‌ها در پس‌زمينه قرار مي‌گرفتند. پوستر فيلم "کلاه سيلندر" با تصاويري جذاب از "جينجر راجرز" و "فرد آستر"، همچنين پوسترهايي از فيلم شاخص "سان‌ست بولوار" با بازي گلوريا سوانسون از نمونه‌هاي ارائه شده در اين بخش هستند.

طراحان مشهور پوسترهاي سينمايي هم از اين نمايش جا نمانده‌اند و در حراج بونامز لس‌آنجلس بخشي ويژه به آثار اين هنرمندان اختصاص دارد. "آل هرشفلد"، "آلبرتو وارگاس"، " ويليام رز"، و "رينولد براون" تعدادي از طراحان استوديوهاي هاليوود هستند که آثارشان در اين مجموعه ارائه مي‌شود.

حراج بونامز لس‌آنجلس در نگاهي ديگر تأثيرگذاري هنر پوستر سازي ديگر کشورهاي صاحب صنعت سينما را بر طراحان آمريکايي مرور مي‌کند. شاخص‌ترين نمونه‌هاي اين بخش نيز مرتبط با سينماي ايتاليا و طراحاني چون "آلفردو کپيتاني"، " آنسلمو بالستر" و " لوئيجي مارتينتي" است. پوستر فيلم‌هايي چون " گيلدا" و " بانويي از شانگهاي"، همچنين دو پوستر از فيلم "زندگي شيرين" ساخته فدريکو فليني ازجمله آثاري است که در اين رويداد به مزايده گذاشته مي‌شوند.

و بالاخره نمونه‌هايي از پوسترهاي محصول استوديوهاي مستقل آمريکا که از دهه 60 به اين‌سو و خارج از مکانيزم استوديوهاي هاليوود ظهور مي‌يابند، در اين رويداد بخشي ديگر را به خود اختصاص داده‌اند؛ پوسترهايي که فارغ از الگوهاي کمپاني‌هاي هاليوود، جرياني نوآورانه را در پوسترهاي سينمايي آمريکا شکل دادند. تعدادي از بهترين نمونه‌هاي اين جريان يعني پوستر فيلم‌هايي چون " جنگ‌هاي ستاره‌اي"، " محله چيني‌ها"، " يک اوديسه فضايي " و " بليد رانر" در اين بخش به مزايده گذاشته خواهند شد.

منبع: Arthibition.net

درباره نویسنده

پست های مرتبط