جشنواره باران رحمت برگزیدگان خود را شناخت

ارسال شده توسط: سعید محسنی سربندی در: 0 نظر بازدید: 407
جشنواره باران رحمت برگزیدگان خود را شناخت

جشنواره باران رحمت برگزیدگان خود را شناخت

مراسم اختتامیه جشنواره باران رحمت با حضور معاون هنری وزیر ارشاد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

مراسم اختتاميه جشنواره باران رحمت با حضور حميد شاه آبادي رييس جشنواره باران رحمت، علي مرادخاني معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد، حسين پارسايي دبير جشنواره، حجت الاسلام امينيان مشاور بين الملل وزير ارشاد و هنرمنداني چون هادي مرزبان، علي پويان، مريم معترف، اسماعيل خلج، حميدرضا افشار، شهرام کرمي، رحمت اميني، داوود فتحعلي بيگي، محسن ميرزاعلي، محمود عزيزي، قادر آشنا، عليرضا غفاري و ... در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ايران برگزار شد.

پيش از آغاز اين مراسم حميد شاه آبادي، حسين پارسايي و محمد اخباري رييس دانشگاه جامع علمي کاربردي از تابلوي خط و نقاشي که توسط دانشجويان علمي کاربردي کشيده شده بود، رونمايي کردند.

در آغاز مراسم برگزيدگان بخش «منبر خدا» به صورت تصويري توسط حميد شاه آبادي و حسين پارسايي معرفي شدند. همچنين بخش هاي تايپوگرافي، تصويرسازي، نقاشي و خوشنويسي به شکل تصويري معرفي شدند که البته پيش از اعلام برندگان امير کربلايي زاده نام تقديرشدگان را قرائت مي کرد.

در بخشي از اين مراسم محمد اخباري رييس دانشگاه علمي کاربردي با تبريک موفقيت تيم هسته اي در مذاکرات وين و تشکر از برگزارکنندگان اين جشنواره بيان کرد: دانشگاه علمي کاربردي بزرگترين دانشگاه نظام محور کشور است که در رشته هاي مختلف و کاربردي به تربيت دانشجو به شکل مهارتي مي پردازد. اميدوارم بتوانيم مهارت را به عنوان يک دغدغه در کشور جا بيندازيم چون مهارت مي تواند نقش اساسي در توسعه پايدار کشور داشته باشد. دانشگاه جامع علمي کاربردي نيز تلاش مي کند که مهارت اندوزي را در کشور گسترش دهد.

در بخش ديگري از اين مراسم نيز موسيقي سنتي توسط دو هنرمند براي حاضران به اجرا درآمد.

علي مرادخاني معاون هنري وزير ارشاد سخنران ديگر مراسم بود که در صحبت هايي کوتاه عنوان کرد: مي خواهم از فعاليت هاي خوب و شادابي که در اين جشنواره شاهدش بوديم تشکر کنم. آقاي شاه آبادي خودش تجربه حضور در معاونت هنري را دارد و حالا اين تجربيات را به عرصه آموزش آورده است.

وي ادامه داد: دانشجويان ما در دانشگاه ها خيلي از مطالب را ياد مي گيرند اما قدرت و جرات ورود به دنياي حرفه اي و اصل قضيه برايشان کم رنگ است اما در حوزه هايي که مباحث کاربردي و مهارتي را آموزش مي دهند اين جسارت براي ورود به عرصه حرفه اي وجود دارد و مي توان اميدوار بود در آينده هنرمنداني از اين طريق به عرصه هنر وارد شوند.

معرفي برگزيدگان بخش هاي فيلم مستند، فيلم کوتاه و نمايش هاي صحنه اي و خياباني توسط هنرمنداني که براي اهداي جوايز روي صحنه دعوت مي شدند، اعلام مي شد.

شاه آبادي رييس موسسه آموزش عالي علمي کاربردي فرهنگ و هنر و رييس جشنواره بعد از تقدير از حامي مالي جشنواره گفت: جا دارد در اين دوره نگاه قرآني دانشجويان را مورد تقدير قرار دهيم. همچنين وظيفه خود مي دانم که از دکتر اخباري، آقاي مرادخاني و حمايت هاي آقايان سرسنگي و پارسايي تشکر کنم. دانشجويان محترم بايد بدانند «باران رحمت» يک اتفاق زودگذر نيست بلکه تلاش ما اين است که همه شما داراي توان و مهارت شويد. همچنين انس با قرآن بالاترين و بهترينم وضعيتي است که از طريق آن شما مي توانيد توانايي هايتان را به تصوير بکشيد.

در انتهاي مراسم هنرمندان و حاضران در سالن روي صحنه عکس يادگاري گرفتند و بعد از آن به ضيافت افطار دعوت شدند.

منبع: Arthibition.net

درباره نویسنده

پست های مرتبط