نمایشگاه نقاشی‌های محمدعلى ترقى‌جاه در گالری شکوه

ارسال شده توسط: سعید محسنی سربندی در: گالری و نمایشگاه ها 0 نظر بازدید: 1471
نمایشگاه نقاشی‌های محمدعلى ترقى‌جاه در گالری شکوه

نمایشگاه نقاشی‌های محمدعلى ترقى‌جاه در گالری شکوه

گالرى شکوه در آستانه پنجمین سال درگذشت زنده‌یاد محمدعلى ترقى‌جاه مجموعه‌اى از آثار او را از عصر جمعه ٩ مرداد ٩٤ به تماشا مى‌گذارد.


 بهنوش فروتن مدیر گالرى شکوه با اعلام خبر فوق گفت: «این نمایشگاه حدود ٦٠ نقاشى استاد را در برمى‌گیرد که گزیده‌اى از چند دهه تلاش هنرمندانه ایشان است؛ آثارى که بخشى از بینش هنرى و نیز نگاه زیبایى‌شناسى او را بازتاب مى‌دهد.»
 
 وی همچنین معتقد است: «زنده‌یاد ترقى‌جاه هنرمندى برآمده از متن مردم بود که با پیوند دادن عناصرى بومى و تکنیک‌هاى مدرن، فضاى خاص خود پدید آورد که با اقبال گسترده در داخل و خارج روبرو شد؛ او با ساده‌سازى عناصر نقاشى‌هایش و روایتى خلاصه از طبیعت مثل اسب‌ها و خروس‌ها، امضایى منحصر به فرد براى خویش خلق کرد که براى مخاطب آثارش آرامش را زمزمه مى‌کند.»
 
  محمدعلى ترقى‌جاه ٢١ مرداد ١٣٨٩ در سن ٦٧ سالگى در حالى که به تازگى از نمایشگاهش در ژنو به ایران بازگشته بود دار فانى را وداع گفت؛ آثاری از او در موزه بین‌المللی هنر قرن بیست و یکم آمریکا (TIMOTCA)، موزه هنرهای معاصر تهران، موزه هنرهای مدرن شارجه، موزه ورلد، نوتردام هلند و ... قرار دارد. 
 
 نمایشگاه آثار زنده‌یاد ترقى‌جاه از ٩ تا ۳۰ مرداد ۹۴ در گالرى شکوه واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمى شمالى، کوچه امیر نورى، پلاک ١٩ برپا مى‌شود. 

منبع: Arthibition.net

درباره نویسنده

پست های مرتبط