پرتره‌نگاری مشاهیر موسیقی ایران در نیاوران

ارسال شده توسط: سعید محسنی سربندی در: گالری و نمایشگاه ها دانشگاه ها 0 نظر بازدید: 818
پرتره‌نگاری مشاهیر موسیقی ایران در نیاوران

پرتره‌نگاری مشاهیر موسیقی ایران در نیاوران

نمایشگاه پرتره‌نگاری از مشاهیر موسیقی ایران 16 اردیبهشت در فضای باز مجموعه فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت.

این نمایشگاه پاسداشتی است از هنرمندان بزرگ و برجسته موسیقی اصیل و کلاسیک ایرانی که سال‌ها نغمه‌ساز ترانه‌های ماندگار سرزمین‌مان بوده‌اند.

طبق اعلام دست‌اندرکاران،‌ هدف از پدید آمدن این مجموعه، ساخت آثار تجسمی از سیمای خالقان آثار ارزشمند موسیقی است که با استفاده از تکنیکی مبتکرانه در قالب هنر «تکستایل آرت» و با متریال روبان‌های پارچه‌ای رنگی خلق شده‌اند.

در این نمایشگاه، چهره‌ی 15 نفر از مشاهیر موسیقی ایران در ابعادی بزرگ در فضای باز فرهنگسرای نیاوران چیده خواهد شد. چهره غلامحسین بنان، محمدرضا لطفی، جلال ذوالفنون، پرویز مشکاتیان، لوریس چکناواریان، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، حسین علیزاده، بیژن کامکار، ارسلان کامکار، کیخسرو پورناظری، کیهان کلهر، مجید درخشانی، کیوان ساکت و شهرداد روحانی در این نمایشگاه دیده می‌شود و در مراسم رونمایی از این آثار با حضور هنرمندان و اهالی موسیقی، یاد و خاطره‌شان ارج نهاده خواهد شد.

طرح این رویداد هنری به پیشنهاد و هدایت هیوا پاشایی، مدرس دانشگاه و عضو پیوسته‌ی انجمن هنرمندان نقاش ایران اجرا شده و همزمان با یک‌صد و پنجمین زادروز استاد غلامحسین بنان با حمایت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، 16 اردیبهشت‌ماه مصادف با عید سعید مبعث، به‌نمایش عمومی درخواهد آمد.

النا پروین‌نمین، آیلار پورزرگر، فاطمه تائب، رویا حبیب‌نژاد بهتاش، مهدی روزبه، مهدی ساروخانی، سروناز سلطانی، سروین سلطانی، مهسا سلطانی، پریسا شوبیری، صدف طاهریان، رایحه قدس، ملیکا کوچکی‌فشکی، فهیمه مختاریان و آویده مهرانی هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه روی دیوار خواهد رفت.

نمایش عمومی آثار تا 26 اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای نیاوران ادامه خواهد داشت.

منبع: Arthibition.net

درباره نویسنده

پست های مرتبط