کاریکاتوریست‌های مشهور جهان

کاریکاتوریست‌های مشهور جهان

کاریکاتوریست‌های مشهور جهان
نویسنده : امیر تیمور عامری

منتشر شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

کاریکاتور نسبت به انواع تصویر که رقیبان همیشگی آن بوده‌اند، به سرعت توانسته است جای خود را در مطبوعات بیابد و ماندگار شود و اندک اندک خود رسانه شود و پیام‌رسانی زیرکانۀ آن همیشه مخاطب را به خود جذب کرده است.
کتاب حاضر پژوهش و گردآوری گزیده‌ای از آثار کاریکاتوریست‌های معروف جهان به استثنای کاریکاتوریست‌های ایران است، که در آن 53 تن از کاریکاتوریست‌های جهان گزینش و به همراه گزیده‌ای از آثار، بیوگرافی و سبک کاری این کاریکاتوریست‌ها آورده شده‌اند. همچنین آثار کاریکاتوریست‌ها طوری انتخاب شده اند که با فرهنگ ما همخوانی داشته باشند و هر کس بتواند حرف اصلی کاریکاتوریست را دریابد.
نویسنده در انتخاب کاریکاتوریست‌ها عوامل مختلفی در نظر گرفته است از جمله کاریکاتوریست‌هایی که آثارشان تنها در محدودۀ سرزمین خود قابل درک نباشند و بدون اتکا بر زیرنویس مفهوم را منتقل کرده باشند؛ همچنین در بین این هنرمندان تنها کاریکاتورست‌های معاصر ذکر شده‌اند به استثنای دو مورد، یکی "دومیه" و دیگری "دوره" که به علت اهمیت مقام هنری‌شان شاخص‌ترین آثارشان در کتاب گنجانده شده است. برخی از این کاریکاتوریست‌ها عبارتند از: براد هالند، گاهان ویلسون، میشل گرانژه، آندره فرانسوا، یولس استابر، تومی انگرر، ژان بوسک، رولان توپور، آلبر دوبو، یان ساندرز، کلود سر، ژان سوله و دیگران.

قیمت چاپ 1389: 25000 تومان


صفحات : 424
نوع نشر : کتاب
ناشر: سروش