علی اکبر صادقی,برنامه تماشا , مستند هنری , مستند نقاشی ,
دسته بندی ها: مستند نقاشی

سیر هنری علی اکبر صادقی: از آبرنگ تا انیمیشن، از ویترای تا مجسمه، از نقوش باستانی تا سورئال

علی اکبر صادقی هنرمندی است که در حدود پنجاه سال دوران کاری‌اش، با تکنیک‌های مختلف و در زمینه‌های مختلف هنری مرتبط با نقاشی کار کرده است. او در بین مردم به خاطر کارهای آبرنگش شهرت دارد اما کارنامه هنری‌اش خیلی گسترده است و بخصوص در حوزه انیمیشن و تکنیکی که برای تولید ویترای یا شیشه بند منقوش در ایران بکار برده، جزو پیشگامان است. فیلمی که می بینید مروری است بر آثار کمتر دیده شده این هنرمند مهم ایرانی است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ | 5520
منوچهر معتبر , پیشگامان هنر مدرن , مستند نقاشی , مستند اساتید نقاشی ,
دسته بندی ها: مستند نقاشی

پیشگامان هنر مدرن ایران - منوچهر معتبر

منوچهر معتبر در سال ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد. پس از گذراندن دوره دبیرستان در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران نام نویسی کرد و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد. سه دوره طراحی را در انجمن هنرجویان نیویورک و دوره فوق لیسانس در آموزش هنر را در دانشگاه ایندیانا گذراند. او پس از بازگشت به ایران به تدریس طراحی و نقاشی در هنرستان های هنرهای تجسمی و دانشگاه های هنری تهران پرداخت. آثار او از سال ۱۳۴۲ تا کنون در نمایش های انفرادی و گروهی در ایران و خارج از ایران به نمایش در آمد


۷ آذر ۱۳۹۵ | 2759
محسن وزیری مقدم,فیلم هنری , مستند هنری , هنرمند نقاشی,
دسته بندی ها: نقاشی

محسن وزیری مقدم

محسن وزیری مقدم یکی از بهتر هنرمندان حال حاضر ایران می باشد که متاسفانه هنر او به خوبی شناخته نشده و در سالهای گذشته خسارات زیادی به آثار این هنرمند ارزشمند در ایران وارد شده است. این فیلم گویای تمام این مسائل می باشد .


۱۵ آبان ۱۳۹۵ | 3064
مستند هنری , چشمی که می شنود, بهمن محصص ,مستند هنرمندان , هنرمندان ,
دسته بندی ها: مستند نقاشی

مستند چشمی که می شنود (بهمن محصص)

چشمی که می‌شنود (هنر امروزی ایران ۱۳۴۶) دستیار فیلمبردار: ابوالقاسم ناسوتی دستیار کارگردان: ناصر برهان آزاد منشی صحنه: گلنار افضل فیلمبردار: نعمت حقیقی با همکاری: بیژن صفاری کارگردان: احمد فاروقی بهمن محصص تفکر متفاوتی درباره هنر و زندگی خودش دارد که در این مستند با نوع نگاهش آشنا می شوید . در ضمن متن کامل ان فیلم را میتوانید در لینک زیر ببینید. http://blog.arthibition.net/content/show/30


۵ آبان ۱۳۹۵ | 5883
پیشگامان هنر نوین ایران,علی اکبر صادقی
دسته بندی ها: مستند نقاشی

پیشگامان هنر نوین ایران - علی اکبر صادقی

گفتگویی بسیار زیبا و دلنشین با علی اکبر صادقی. ایشان درباره چگونگی علاقه مند شدن به هنر نقاشی خود می گویند و همچنین فعالیت های خود در این رشته و همچنین ساخت انیمیشن برای کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان و گرایش های مختلفی همچون آبرنگ و تلفیق سبک سورئالیسم با هنر اصیل ایرانی که در نقاشی داشته است سخن می گوید .


۲۴ مهر ۱۳۹۵ | 2107