علی اکبر صادقی,انیمیشن , پویانمایی , گلباران,کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان ,
دسته بندی ها: سایر

انیمیشن هفت شهر 1350 (ساخته علی اکبر صادقی)

“زمان” در هیئت جنگاوری پیر ظاهر می شود. انیمیشن هفت شهر به کارگردانی و پویا نمایی علی اکبر صادقی و موسیقی قرچه داغی و صدا پیشه گی فریدون مشیری و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان ساخته شده است.


۱۹ مهر ۱۳۹۵ | 5209
 علی اکبر صادقی,انیمیشن , پویانمایی , گلباران,کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان ,
دسته بندی ها: سایر

انیمیشن گلباران 1351 ( ساخته علی اکبر صادقی )

آرامش و آشتی بر دو کشور همسایه گسترده است که ناگهان بر سر تصاحب پرنده ای شکار شده. دوستی حکام دو کشور رنگ دشمنی به خود می گیرد و خاربوته کینه بر دلهای پاک مردم می روید. بچه های دو شهر که زندگی را در خطر نابودی می بینند. درصدد چارچوبی برمی آیند و سلاحهای دشمنی را به ترانه های آشتی و شادی مبدل می کنند. اما هنگام تقسیم پرنده پخته. مجددا بین حکام اختلاف می افتد و آتش کینه از نو زبانه می کشد.


۱۹ مهر ۱۳۹۵ | 3267
انیمیشن , رخ ,  پویا نمایی , علی اکبر صادقی ,کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان
دسته بندی ها: سایر

انیمیشن رخ 1353 (ساخته علی اکبر صادقی)

تخته شطرنج تنها شاهد وقایع است. مهره های شطرنج به حرکت درمی آیند و این ادامه می یابد تا تخته شطرنج خالی می شود و تنها دو مهره باقی می ماند. بازی ادامه پیدا می کند تا … . این انیمیشن در سال 1353 به کارگردانی علی اکبر صادقی و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان ساخته شده است .


۱۹ مهر ۱۳۹۵ | 5818
زال و سیمرغ ,انیمیشن , علی اکبر صادقی ,
دسته بندی ها: سایر

زال و سیمرغ 1356 (اثر علی اکبر صادقی)

خلاصه داستان: سام، فرزند نریمان، قویترین مرد جهان، سالهاست که در انتظار پسری هست تا پس از او بر زابلستان حکمرانی کند. همسرش پسری می آورد. اما سپید مو. با دیدن فرزند سپید مویش. سام عقل از کف می دهد و او “فرزندی شیطانی” می خواند و فرمان می دهد به دور کردن پسر چنانکه هیچ کس نتواند او را دیدن. سیمرغ خردمند کودک معصوم را بر بلندای کوه البرز می یابد. او را بزرگ می کند و از او جوانی قدرتمند می سازد. این انیمیشن با نویسندگی علی اکبر صادقی و ابراهیم فروزش و موسیقی مجید انتظامی ساخته شده است.


۱۹ مهر ۱۳۹۵ | 4513
ونی هنرمند چینی, طراحی‌هایی بر روی کاغذ باطله‌هایی,طراحی,نقاشی,
دسته بندی ها: سایر

طراحی‌هایی بر روی کاغذ باطله‌هایی که به بوم یک هنرمند چینی تبدیل شده‌اند

ونی هنرمند چینی که زادگاهش در شهر دالی، استان یوننان چین پرسته زنان می گردد و تکه کاغذ و کارتون‌های باطله را به عنوان بوم آثار خود استفاده می‌کند. ونی هر تکه کاغذ را از هر نقطه‌ی شهر برمیدارد و طرح‌هایی سیاه و سفید و رنگی از همان منطقه بر روی کاغذی که حالا بوم او شده می‌کشد و پس از خلق اثرش آن را درهمان نصب میکند و به راه خود ادامه می‌دهد . برای تماشای آثار بیشتر این هنرمند به لینک زیر مراجعه نمایید . blog.arthibition.net/content/show/22


۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | 1612